Artykuły branżowe

Wybór obrazu – czy to naprawdę takie trudne?

By styczeń 26, 2021 No Comments

Wybór obrazu – czy to naprawdę takie trudne?

 

Budowa i remont

Wpadłeś na pomysł, aby udekorować swoje wnętrze za pomocą obrazów? Jeżeli tak, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem. Wybór obrazu wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem, jednak jeśli zastosujesz się do kilku porad, będzie to zdecydowanie prostsze, a co najważniejsze efektywniejsze. Pod uwagę należy wziąć nie tylko wystrój wnętrza, ale również inne elementy dekoracyjne w danym pomieszczeniu!

Jak wybrać idealny obraz?

Jak już wspomnieliśmy na samym początku wybór idealnego obrazu wcale nie jest taki prosty. Nie należy kierować się tylko kolorystyką panującą w danym pokoju, istotnych jest również kilka innych czynników, o których dowiesz się w dalszej części artykułu.

Po pierwsze grafika. To od tego powinieneś zacząć poszukiwania. Warto odpowiednio wcześniej zastanowić się, co ma przedstawiać obraz. Jak wiadomo, do sypialni, łazienki oraz kuchni sprawdzi się nieco inny motyw. Jedno jest pewne, najlepszą opcją będzie zakupienie czegoś, czego widok poprawia Ci nastrój oraz napawa pozytywną energią!

Kolejną istotną kwestią, którą również musisz wziąć pod uwagę, jest kolorystyka. Na przykład w pokoju, który ma wiele elementów dekoracyjnych w różnych barwach, najlepiej sprawdzi się obraz jednolity. Natomiast we wnętrzach czarno-białych, gdzie panuje chłodny i ubogi wystrój, warto postawić na innowacyjne rozwiązania, na przykład obraz przedstawiający mapę, czy też zwierzę. Tutaj idealnie sprawdzą się obrazy wykonane ze stali, które sprawiają wrażenie trójwymiarowych! Takie dzieła znajdziesz właśnie w ofercie naszego sklepu www.fabrykapomyslow.com !

Rozmiar obrazu to kolejny czynnik, który musisz rozważyć. W zależności, w którym miejscu chcesz go zamontować oraz jak duże jest to pomieszczenie, wybierz odpowiedni rozmiar. Wybierając zbyt małą grafikę sprawisz, że obraz „zginie”! A chyba nie o to chodzi!

Rama to kolejna kwestia, którą należy rozważyć. Oczywiście nie każdy ma świadomość, że rama jest czymś dodatkowym. Zatem decydując się na zakup obrazu, możesz wybrać taki bez ramy, który idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, jak i ten z ramą, który będzie pasował do klasycznie urządzonych wnętrz.

Obrazy ze stali – dlaczego warto postawić na takie rozwiązania?

Do niedawna na rynku dostępne były tylko obrazy na płótnie. O ile przez pewien czas prezentowały się ładnie i modnie, tak z czasem mogły stać się po prostu nieatrakcyjne, zakurzone, może wyblakłe. Taki problem nie pojawi się w przypadku obrazów wykonanych ze stali. Jak sama nazwa wskazuje, materiał ten jest odporny na rdzę, a także na działanie innych czynników. To wszystko sprawia, że z biegiem lat nic się z nim nie stanie! Szeroki wybór obrazów ze stali znajdziesz w sklepie internetowym Fabryka Pomysłów. Nasza firma stawia na oryginalność oraz innowacyjne rozwiązania, zatem na pewno znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania.

Opracowanie:

Fabryka Pomysłów Beata Dorula

Leave a Reply