Artykuły branżowe

Jaką dekorację wybrać do restauracji, hotelu czy biura?

By sierpień 19, 2020 No Comments
W ostatnim czasie powstaje coraz więcej ciekawych restauracji, kawiarni, hoteli, gdzie można nie tylko zorganizować huczną i ważną imprezę typu wesele, urodziny czy Komunia, ale także spotkać się ze znajomymi, klientami lub zabrać rodzinę na odpoczynek. Dobre jedzenie i obsługa będą oczywiście najważniejszym wyznacznikiem, jednak wystrój jest z wielu względów także bardzo istotny. W tym artykule skupimy się na doborze dodatków do takich wnętrz. Czym się kierować przy ich wyborze?

Spójność ze stylem wnętrza

Oczywiście pierwszą i najważniejszą rzeczą jest zachowanie spójności dekoracji ze stylem oraz kolorystyką wnętrza. Jeśli na przykład w wnętrze jest nowoczesne, to warto postawić na taką właśnie nowoczesną dekorację. Jeśli jest utrzymane w stylu rustykalnym, to najlepiej sprawdzą się eleganckie, białe dekoracje. Natomiast jeśli glamour, to postawić można tutaj na złote lub srebrne i szykowne ozdoby, które idealnie wpisują się w ten styl. W przypadku zaś retro doskonale sprawdzą się np. obrazy przestawiające minioną epokę. Styl wyznacza ramy, ale wciąż tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Ważna jest także kolorystyka. Tutaj mamy do wyboru kierowanie się jedną z dwóch zasad, a mianowicie:

  • Zasadą pełnej spójności – dekoracja może być utrzymana w tej samej kolorystyce co ściany i meble lub
  • Zasadą kontrastów – dekoracja może być utrzymana w kontrastowym kolorze do ścian i mebli np. w przypadku białych ścian, dekoracja może być czarna. Pamiętajmy o zachowaniu kolorystyki zgodnej z danym stylem aranżacyjnym.

Podkreślenie charakteru wnętrza

Coraz częściej możemy spotkać się z sytuacją, kiedy napotykamy restauracje i kawiarnie tematyczne lub przynajmniej takie, które mają motyw przewodni, jeśli chodzi o aranżację – w postaci na przykład egzotycznych kwiatów, podróży, dzikich zwierząt, ikony świata filmu itp. Warto wtedy dobrać dekorację, która wpisuje się w ten motyw, a jednocześnie w styl i kolorystykę wnętrza.

Aktualne trendy

To kolejne kryterium, którym można się kierować przy doborze dekoracji do restauracji, kawiarni, hotelu.  Jeśli mamy np. restaurację utrzymaną w stylu retro, warto wtedy zadać sobie pytanie w stylu ,,jaki obraz retro jest teraz na czasie’’?

Oryginalność

Niebanalna ozdoba pomoże nada oryginalności i niepowtarzalnego charakteru naszemu wnętrzu, które lepiej zapadnie w pamięć klientów i pomoże skuteczniej ich przyciągnąć, jeśli dobrze się poczują w takim wnętrzu.

Gdzie można nabyć artykuły dekoracyjne do wnętrz?

Prestiżowe i oryginalne obrazy oraz inne akcesoria dekoracyjne nie tylko do restauracji i kawiarni, ale także mieszkań i hoteli, znajdą Państwo w naszej ofercie Fabryka Pomysłów. Możecie Wybierać z wzorów, które już posiadamy lub skontaktować się z nami, w celu wykonania indywidualnego projektu.

Fabryka Pomysłów Beata Dorula